ورق استيل؛ آشنايي با ويژگي ها و موارد كاربردي آن در صنعت

ورق استيل، يك صفحه گسترده فلزي است كه تحت فرآيندهاي صنعتي به صورت تخت، مسطح با قطر معين و از آلياژ استيل (استنلس استيل) ساخته مي شود. انواع ورق هاي استيل براي ساخت سازه هاي فلزي متنوع در صنايع به كار مي روند. ضخامت اين ورق هاي فلزي بسيار كم است و گاهي به صورت كويل نيز توليد مي شوند. آن دسته از ورق هاي استيل كه ضخامت آن ها بيشتر از ۶ ميلي متر است معمولاً براي توليد صفحه هاي استيل مورد استفاده قرار مي گيرند. در اين مطلب به بررسي ورق استيل و صفحه هاي استيل خواهيم پرداخت.

 

ورق استيل، متريال ايده آل براي توليد محصولات آلياژي ضد زنگ : 

استيل يا همان فولاد ضد زنگ، بهترين آلياژ براي توليد ورق هاي استيل است كه در نهايت، منجر به توليد محصولات متنوع در صنايع مي شود. تقريباً تمام محصولات فلزي از جنس استيل كه در بازار مشاهده مي كنيد مانند اتصالات فولادي، پانل ها، مخازن و ظروف بسته بندي و ذخيره مواد اوليه، ساخت مخازن فرآوري و نگهداري مواد غذايي در كارخانه هاي توليد مواد غذايي و بهداشتي و سازه هاي فولادي، همه از انواع ورق استيل ساخته مي شوند.

از ورق هاي استيل براي ساخت برخي از تجهيزات صنايع داروسازي، توليد محصولات غذايي، صنايع نفت و گاز و پتروشيمي، پروژه هاي ساخت و ساز و معماري، ساخت تانك ها و مخازن سوختي و مواد شيميايي و … نيز استفاده مي گردد. اين ورق ها در طرح و ابعاد متنوع توليد شده و داراي ويژگي هاي ايده آلي هستند. 

ادامه مطلب 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط FAEZEH | ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱:۴۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |