پروفيل صنعتي

پروفيل صنعتي :

در فرآيند ساخت پروفيل ،  ورق فولادي به صورت رول (با توجه به سايز مورد نياز از قبل نوار بري مي شود )وارد خط نبرد(نبرد سرد) شده و پس از فرم دهي به وسيله مواد مذاب آلياژي درز جوش آن دوخته و تبديل به پروفيل صنعتي مي گردد . و محصول نهايي در ابعاد مختلف (پروفيل باز و بسته ) و مقاطع مستطيل و مربع در طول هاي ۶ الي ۱۲ متري برش خورده و پروفيل ها در حالت كلي به دو نوع ساختماني و صنعتي تقسيم ميشوند كه پروفيل هاي ساختماني در صنعت ساختمان سازي و پروفيل هاي صنعتي در ساخت قطعات صنعتي كاربرد دارد .

ساير كاربرد هاي پروفيل :

 • از پروفيل هاي مربع و مستطيل شكل در صنايع خودرو سازي استفاده ميشود .
 • براي ساخت پايه ميز و صندلي از پروفيل مربع شكل استفاده مي شود .
 • از پروفيل هاي به شكل Z ، براي پوشش سقف سوله كاربرد دارد .
 • در ساخت شاسي تريلر ها و نفت كش ها مورد استفاده قرار مي گيرد .
 • پروفيل صنعتي با استفاده از روش نورد سرد توليد مي شوند و از آن ها مي توان در ساخت چهارچوب درب هاي آهني ، انواع قالب هاي فلزي استفاه شده در ماشين آلات و كركره مغازه استفاده كرد .

اين پروفيل ها درآلياژ هاي  ST37 – ST44 – S235JR – S275JR قابل توليد و تامين مي باشد .

بازرگاني مهزيار فولاد به عنوان تخصصي ترين مجموعه فعال در زمينه توزيع لوله و پروفيل صنعتي اكنون افتخار آن را دارد كه ابعاد و ضخامت در خواستي محصولات را با بهترين قيمت در اختيار مشتريان خود قرار دهد و در ادامه ليست موجودي و قيمت انواع قوطي صنعتي را جهت استفاده مشتريان گرامي ارائه كرده ايم كه ميتوانيد از اينجا مشاهده فرماييد .

شماره تماس : 44449101-021


ادامه مطلب
نوشته شده توسط FAEZEH | ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۳:۱۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تيراهن و هاش

تيرآهن نوعي تير حمال در سازه ها مي باشد . و در دسته مقاطع فولادي قرار مي گيرد كه جهت ساخت اسكله هاي ساختماني و صنعتي مورد استفاده قرار مي گيرد . و از تفاوت هاي تيراهن و هاش ، اينكه هاش داراي مقطع H  شكل بوده و نسبت به تير آهن داراي مقاومت بيشتري بوده و به دوصورت سبك و سنگين براي مصارف صنعتي توليد مي شود .

شركت بازرگاني مهزيار فولاد صنعت از عرضه كنندگان برتر انواع تيراهن و هاش در ايران مي باشد . مهزيار فولاد توانسته است با جمع آوري معتبرترين توليد كنندگان تيرآهن و هاش مجموعه كاملي از انواع تيرآهن و هاش را فراهم آورد . كه باعث شده است براي بسياري از مصرف كنندگان صنعتي شناحته شده باشد .

كاربرد تيرآهن و هاش :

ساخت پايه ي سازه هاي خاص

ساخت پل

ساخت پايه ي ماشين آلات صنعتي

ساخت استراكچرهاي خاص ساختماني

انواع تيرآهن و هاش :   

تير آهن به دو دسته :

 • بال پهن
 • سبك

هاش به چهار دسته

 • هاش سبك (HEA – IPBI)
 • هاش سنگين (HEB – IPB)
 • هاش فوق سنگين (HEM – IPBV)
 • هاش JIS تقسيم ميشود .

بازرگاني مهزيار فولاد تامين كننده كليه هاش و بال پهن هاي صنعتي در سايز ها و مقاطع مختلف از سايز 100 تا 1000 ميلي متر و داراي شناسنامه در ايران .

شماره تماس : 44449101 – 021


ادامه مطلب
نوشته شده توسط FAEZEH | ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴:۰۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

لوله مانيسمان

شركت مهزيار فولاد صنعت به مشتريان خود طيف وسيعي ازانواع لوله مانيسمان بدون درز را ارائه مي دهد. مكس مانيسمان براي ‏نخستين بار موفق شد در سال 1885 فرآيند توليد لوله هاي فولاد بدون درز را بنام خود ثبت كند. اختراع مانيسمان نيازمند يك خط ‏توليد مجهز بود و در اين فرآيند اولين تجربه هاي مهندسي مكانيك در صنعت ديده شد. ‏
سه بخش عمده كه همواره از لوله هاي مانيسمان استفاده مي كنند عبارت اند از سيتم هاي تزريق، نيروگاه ها و انواع مختلف ديگ ‏هاي بخار كه همواره نيازمند استفاده از سيستم لوله كشي خاص خود هستند.‏

لوله هاي حمل مواد به ويژه نفت و گاز از جمله مواردي است كه نيازمند استفاده از لوله اي با كيفيت بالا مي باشد. مهزيار فولاد به ‏عنوان يك از توزيع كننده هاي عمده لوله هاي مانيسمان در كشور طيف وسيعي از لوله هاي مانيسمان از قطر 4 تا 24 اينچ را در ‏انبار هاي خود دارد. بايد توجه داشت كه فولاد ضد زنگ مزاياي مربوط به مواد را از نظر مقاومت در برابر خوردگي و گرما در ‏مقايسه با فولاد كربن معمولي ارائه مي دهد. در نتيجه اين محصول بيشتر در ساخت و ساز نيروگاه و همچنين در صنايع شيميايي و ‏مواد شيميايي پتروشيمي استفاده مي شود.‏

شركت مهزيار مفتخر است كه در كنار تهيه لوله مانيسمان مورد نياز مشتري خود، قادر به اجراي عمليات زير بر روي لوله هاي مانيسمان مي باشد :

برش طولي
جوش انواع لوله مانيسمان
ماشين كاري خارجي و داخلي لوله مانيسمان


بازرگاني مهزيار فولاد تامين كننده  انواع لوله مانيسمان در سايز هاي مختلف 

شماره تماس : 44449101-021


ادامه مطلب
نوشته شده توسط FAEZEH | ۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۴:۲۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

لوله استيل

مختصري در مورد تاريخچه، توليد و كاربري لوله استيل

لوله استيل كه يكي از توليدات مهم صنعت فولاد مي باشد، كاربرد اوليه لوله هاي استيل در سيستم انتقال محصولاتي از قبيل ‏نفت، گاز و آب مي باشد براي فواصل طولاني است. از لوله هاي استيل با ضخامت و سايز هاي پايين در وسايل سرمايشي چون ‏يخچال و اكثر وسايل برودتي استفاده مي شود. از ديگر مواردي كه ميتوان به كاربرد لوله استيل اشاره كرد استفاده در لوله كشي ها ‏در مقياس هاي متوسط مي باشد. همانطور كه اشاره شد لوله هاي استيل در ابعاد مختلف موجود هستند و متناسب با در خواست و ‏نياز مشتري قابل ارائه مي باشد.‏

ويليام مرداك را ميتوان پيشگام استفاده از لوله فولادي دانست، او در سال 1815 ميلادي به شركتي كه در زمينه توليد نيرو از ‏ذغال سنگ بود پيوست و در آنجا بود كه بنا به نياز مجموعه به فكر استفاده از لوله استيل براي انتقال گاز ذغال سنگ براي روشن ‏كردن چراغ خيابان هاي لندن رسيد. ‏

در سال 1800 ميلادي تكنولوژي لوله هاي فولادي و استيل از جمله روش هاي توليد، ايجاد برنامه هاي ‏كاربردي براي استفاده از آنها بهبود يافته و در ايجاد مقررات و استانداردهاي صدور گواهينامه پيشرفت هاي وسيعي صورت گرفته است.‏

لوله هاي استيل به طور كل در دو روش توليد مي شوند:

لوله استيل بدون درز : لوله بدون درز از حركت استيل حرارت ديده روي يك جامد استوانه اي سخت ساخته مي شود كه در ابتدا حرارت داده مي شود و ‏سپس اكسترود شده، تحت فشار قرار ميگيرد. در نتيجه همچين فرآيندي يك لوله تو خالي خواهيم داشت، اين فرآيند يك لوله بدون ‏درز را به صورت صاف و يكنواخت بدون هيچ اتصال اضافي را توليد خواهد كرد. اين محصول گرانتر از لوله هاي جوش داده ‏شده است اما همچنان لوله استيل بدون درز قابل اطمينان تر هست و ميتواند با قدرت و انحصار بيشتر در بازار فولاد حضور يابد.‏

لوله استيل درز دار : لوله هاي استيل جوش داده شده از ورق هاي استيل ساخته مي شوند كه در زمان توليد در حال چرخش هستند و سپس در طول ‏مراحل نورد جوش داده مي شوند. اين فرآيند شامل محصولي است كه يك جوش در سراسر آن وجود دارد. لوله استيل جوش داده ‏شده ارزان تر از لوله بدون درز اكسترود شده است، اما ويژگي هاي فيزيكي مشابهي را نشان نمي دهد و عمدتا براي كاربردهاي ‏فشار پايين و يا نيازهاي كم بار استفاده مي شوند.

مهزيار فولاد يك موجودي كامل از لوله هاي استيل ازسايز1.8 اينچ تا 48 اينچ مي باشد. در حمل بار از انبار تا محل تخليه ‏همراه شما خواهيم بود. به عنوان يك توزيع كننده عمده لوله استيل در بازار هاي داخلي ميتوان ادعا كرد كه شامل طيف وسيعي از ‏ضخامت ها و سايز هاي مختلف لوله استيل هستيم اگر در مورد شيار و گزينه هاي پوشش لوله استيل سوالي داريد لطفا با ما در تماس باشيد.‏

شماره تماس : 44449101 – 021ادامه مطلب
نوشته شده توسط FAEZEH | ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ورق روغني

اين ورق به دليل شكل ظاهري اش به ورق روغني نام گذاري شده است . اين ورق ها به دو صورت نورد سرد و نورد گرم توليد ميشوند . به ورق هايي كه با تكنولوژي نورد سرد توليد ميشوند ورق ورغني مي گويند كه در اين فرآيند ورق هاي با ضخامت بالا به ورق هايي با ضخامت پايين تر تبديل مي شوند و كيفيت ظاهري شان بسيار عالي ميشود به همين دليل در كارهاي مربوط به ظاهر از ورق روغني استفاده ميشود .

مزاياي ورق روغني :

از بهترين كاربرد هاي ورق روغني مي توان ساخت وساز و استفاده در مصالح ساختماني را نام برد كه به علت امتياز ويژه ي اين ورق ها است كه در برابر فشارهاي بسيار بالا مقاومت بالايي  از خود نشان مي دهند . از ديگر  ويژگي هاي ورق هاي فولادي  ميتوان استفاده كم تر از متريال و تحمل وزن هاي بالا است . به علاوه نحوه ي توليد اين ورق ها (نورد سرد ) نسبت به ساير ورق هاي فولادي بسيار ارزان تر و سريع تر است كه در نتيجه باعث رونق بازار خواهد شد .

ورق روغني به صورت ميله ، لوله فلزي و انواع تسمه استفاده ميشود وبا ضخامت هاي 3 ميلي متر تا 0.30 ميلي متر  و عرض استاندارد 100 و 125 سانتي متر در بازار موجود مي باشد . و اين نكته قابل ذكر است كه  تفاوت در اندازه ها هيچ گونه تغييري در شكل ظاهري و  فيزيك ورق ايجاد نميكند .

كاربرد ورق روغني :

ساخت پنل هاي انعطاف ناپذير

نقاشي قطعات (به دليل وجود سطح شفاف اين امكان را فراهم ميكند )

صنايع خودروسازي ,  لوازم خانگي و مبلمان

ساخت انواع قفسه

انواع ورق روغني :

اين ورق ها بنا بر اينكه چه آلياژي در آن ها استفاده شده است به سه دسته تقسيم مي شوند :

 • ST12 (معمولي )
 • ST13 (نيمه كشش)
 • ST14 (فوق كشش)

  شركت مهزيار فولاد صنعت تامين كننده كليه ورق هاي روغني در ضخامت هاي مختلف در ايران.
شماره تماس : 44449101 – 021 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط FAEZEH | ۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۷:۲۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

لوله جدار چاه دست دوم

شركت بازرگاني مهزيار فولاد تامين كننده تجهيزات صنايع مادر مانند صنايع حفاري مي باشد . لوله جداره چاه در صنعت حفاري به لوله هايي گفته ميشود كه توسط آن ، ستون چاه از محيط مخزن جداسازي مي شود. اين لوله ها در ضخامت ها و وزن هاي مختلفي در دو نوع شيار دارو بدون شيار توليد مي گردند. لوله جداره چاه دست دوم اصولا لوله هايي هستند كه از خطوط انتقال آب وگاز باز ميشوند و در صورت داشتن شرايط لازم ميتوانند در پروژ هاي جداره چاه مورد استفاده قرار گيرند.

 

كاربرد لوله جدار چاه دست دوم :

۱- جلوگيري از ريزش استفاده ديواره چاه

۲- جداسازي طبقات مختلف آب و نفت وگاز در مخزن

۳- جلوگيري از نوسان جريان سيالات در چاه

۴- جلوگيري از ورود شن از مخزن به جداره چاه و آلوده كردن جريان .

۵-جدا كردن لايه هاي كم فشار از پر فشار

۶- جلوگيري از ورود سيالات ديگر به درون چاه .

مهزيار فولاد تامين كننده لوله هاي دست دوم (باز شده از خطوط انتقال آب و گاز) مناسب جهت استفاده در پروژه هاي جداره چاه .

شماره تماس : 02144449101


ادامه مطلب
نوشته شده توسط FAEZEH | ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۴:۴۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ورق الياژي

ورق آلياژي يا فولاد آلياژي ورق هايي هستند كه با تغيير در ساختار و عناصر سازنده شان خاصيت هاي شيميايي و فيزيكي متفاوتي پيدا كرده اند. تا متناسب با نيازمندي هايي كه در صنايع امروز وجود دارد مورد استفاده قرار گيرند . به طور مثال در مناطقي كه دماي هوا بسيار بالا يا بسيار پايين باشد آهن معمولي ديگر كاربردي ندارد و باعث آسيب جدي به كل پروژه ميشود .

از اين رو مهندسان و متخصصان با تركيب عنصر هاي بالا با فولاد و ساخت آلياژ برخي از ويژگي فولاد كربن مانند : سختي ، چقرمگي ، سايش و… به طور قابل توجهي بهبود مي يابد . و دستيابي به اين ويژگي ها با انجام عمليلت حرارتي روي فلز امكان پذير است.

كاربرد ورق آلياژي:

مخزن هاي تحت فشار

مصارف استحكام بالا

سختي بسيار بالا

مقاومت  در برابر زنگ زدگي

داراي مقاومت   در برابر خورندگي هوا

داراي مقاومت  در برابر نمك هاي دريايي

صنايع ساخت قطعه و ابزار

راه سازي ،پل سازي و شهرسازي

فولاد هاي مقاوم در برابر اسيد

وبسياري مصارف ديگر

ورق آلياژي موجود در ايران :

ورق ST

ورق CK

ورق A516

ورق Hardox

ورق پانچ

و ساير ورق هاي آلياژي

منبع : مهزيار فولاد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط FAEZEH | ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۹:۴۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ورق استيل

به آلياژي كه پايه آن آهن است و كمتر از 2% كربن دارد استيل ميگويند . ورق استيل ورقي با خاصيت فلز استيل است كه داراي ويژگي هاي براقي ، زيبايي ، سطح صاف ، عدم خوردگي و زنگ زدگي است . توليد ورق استيل در ابعاد ، اندازه هاي مختلف و قطعات به صورت مربع و مستطيل صورت ميگيرد و در نهايت به صورت رول و شيت عرضه ميگردد.

 

ويژگي هاي ورق استيل :

داراي سطح صاف و براق ،

ضد زنگ و به راحتي خورده نميشوند ،

نسبت به عناصر مورد استفاده در ورق سختي و شكل پذيري مشخصي پيدا ميكند.

به طور كامل قابل بازيافت است .

 

كاربرد هاي ورق استيل :

ورق هاي استيل در صنايع توليد روغن و  بخش آسياب توليد شكر مورد استفاده قرار مي گيرد  . از ديگر كاربرد هاي اين ورق ميتوان به ساخت قطعات كشتي سازي ، پمپ ، دكوراتيو و صنايع پتورشيمي و … نام برد .

 

انواع آلياژ هاي ورق هاي استيل موجود :

استيل 304 ، 304L

استيل 310 ، 310S

استيل 309  ، 309S

استيل 316 ، 316L

استيل طرح دار

استيل براق و مات

استيل پانچ

منبع : مهزيار فولاد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط FAEZEH | ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۶:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ورق آلياژي ، فولادي Ck60 , Ck70

ورق هاي Ck60 برابر با كد استاندارد آلمان 1.1221 در ضخامت هاي 0.6 ميل الي 90ميل و هم چنين فولاد با آلياژ Ck67  برابر با كد استاندارد آلمان 1.1231 از ضخامت 0.6 ميل الي 3 ميل به صورت خام و آبدار (سخت كاري شده ) فولاد هاي اعلامي با آلياژ CK60  از ضخامت هاي 3 ميل الي 80 ميل توليد كمپاني روسي و اكرايني و ضخامت هاي 0.4 ميل الي 3 ميل به صورت رول و شيت  توليد Posco  كره جنوبي و Isar  هندوستان موجود در كف انبار تهران .

بازرگاني مهزيار فولاد تامين كننده و پخش كننده فولاد هاي مقاوم در برابر سايش در ايران.

(جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد سايز ها و ابعاد موجود با ما تماس بگيريد)

منبع : مهزيار فولاد 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط FAEZEH | ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶:۱۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

خريدار ، فروشنده و قيمت روزانه انواع فولاد SPK (آلياژي)  به صورت شفت و تسمه .

خريدار ، فروشنده و قيمت روزانه انواع فولاد SPK (آلياژي)  به صورت شفت و تسمه .

فروش فولاد SPK  وارداتي آلماني X210Cr12

فروش فولاد SPK-R   وارداتي آلماني 1.2080

فروش فولاد SPK  وارداتي چيني

فروش فولاد هاي SPK  به صورت شفت و تسمه وارداتي چيني و آلماني

تامين فولاد هاي SPk  برابر با صورت برش خريدار

شركت بازرگاني مهزيار فولاد صنعت تامين فولاد هاي SPK-R , SPK-NL , 1.2080 SPK , 1.2436 SPK , 1.2379 SPK

(جهت كسب اطلاعات بيشتر در مورد سايز ها و ابعاد موجود با ما تماس بگيريد)

منبع : مهزيار فولاد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط FAEZEH | ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳:۲۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |